پخش زنده
English عربي
يكشنبه 22 مرداد ماه 1396 ساعت: 20:4623
-
الف
+

حضور «اکتسابات انتسابی»در سه جشنواره جهانی دیگر

فیلم انیمیشن «اکتسابات انتسابی» اثر سمانه شجاعی توانست حضورش را در دو جشنواره اروپایی و یک جشنواره کانادایی حتمی کند.

به گزارش آی‌فیلم، انیمیشن «اکتسابات انتسابی» به کارگردانی سمانه شجاعی توانست به سه جشنواره جهانی انیمیشن یعنی جشنواره بین‌المللی انیمیشن مونترال، جشنواره انیمیشن Busho و  جشنواره Fantoche راه پیدا کند.

چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی انیمیشن مونترال (Animaze) که از ۲۶ تا ۲۹ مرداد ماه ۹۶ در کشور کانادا برگزار می‌شود ، اولین آنهاست. در این جشنواره حدود ۱۶۰ فیلم انیمیشن از  ۶۰ کشور دنیا روی پرده رفته و کنفرانس‌های تخصصی سینمای انیمیشن هم با حضور اساتید بین‌المللی برگزار می‌شود.

«اکتسابات انتسابی» در بخش مسابقه سیزدهمین دوره جشنواره انیمیشن Busho (جشنواره فیلم کوتاه بوداپست) که طی روزهای ۷ تا ۱۳ شهریور ۹۶ در شهر «بوداپست» مجارستان برگزار می‌شود نیز پذیرفته شده است. در این جشنواره کارگردانان ۷۵ فیلم کوتاه در ۸ بخش و برای ۳ جایزه اصلی با هم رقابت می‌کنند.

این فیلم انیمیشن در روزهای ۱۴ تا ۱۹ شهریورماه در بخش خارج از مسابقه پانزدهمین دوره جشنواره Fantoche  که در شهر «بادن» سوییس برگزار می‌شود نیز شرکت می‌کند. در این جشنواره ۶۷ فیلم در دو بخش مسابقه و خارج از مسابقه نمایش داده می‌شوند.

«اکتسابات انتسابی» داستان پیر پسری است که از وضعیت ظاهری و موروثی خود ناراضی بوده و تصمیم می‌گیرد به زندگی خود خاتمه دهد، اما خودکشی ناموفق او شرایط جدیدی را در زندگی‌اش ایجاد می‌کند. این فیلم یک تجربه‌ جدید به روایت گروتسک (طنز تلخ) در انیمیشن با تصاویر رئال است.

این فیلم انیمیشن افتخارات جهانی بسیاری را کسب کرده است که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به فیلم منتخب جشنواره‌های دانشجویی «ونیز» ایتالیا، «انسی» فرانسه، «آتن» یونان، «ملبورن» استرالیا، «آنکا» اسلواکی، «کارگردانان جدید، فیلم‌های جدید» پرتغال، «‌SUPERTOON‌ «کرواسی، «لس‌آنجلس» و «فلوریدا» آمریکا اشاره کرد.

ب س / س م

نظر شما
ارسال نظر
+